Vaniljekreem-brülee

Vaniljekreem-brülee

Siin on keelt alla viiv kreem-brülee retsept, mille autoriks on  meie müügikonsultant Andres. Õhukese ja krõmpsuva karamellikihi alla peidetud luksuslik ja siidine kreem on restoranidessertide klassika, Prantsuse köögi kuldvara ja paljude lemmik. Vähe on neid, kellele brüleekreem ei maitseks. Seega on see dessert alati kindla peale minek,  mis teeb tuju heaks nii oma perel kui ka külalistel!

Valisime välja meie töötajate 12 parimat rooga, mida teiega igas kuus jagada.  Kui Sa desserdi valmistamisel hätta jääd, võid meilt abi küsida: help@smn.ee

Koostisosad:

(u 8 inimesele)

6 kanamuna (L-suurus; vaja läheb ainult munakollaseid)

500 ml 35% rõõska koort

60 g suhkrut

½ Bourbon-vanillikauna

6 spl suhkrut (karamelli kõrvetamiseks)

Valmistamine:

  1. Vala koor paksupõhjalisse potti, lisa pooleks lõigatud vanillikaun ja kuumuta kuni 65 kraadini. Tõmba noaotsaga vanillikaunast seemned potti koore sisse.
  2. Sega munakollased suhkruga ja vala 45 kraadini jahtunud kooresegu kiirelt segades munadele peale. Kurna segu läbi tiheda sõela, et kätte saada rebutükid ja vanillikaunast tulnud pruunid tükid.
  3. Vala mass küpsetuskindlatesse Ramekin-vormidesse nii, et 75% vormist on täidetud. Aseta vormid leige veega veevanni, nii et vorm jääb poolenisti vette. Kata vann fooliumiga ja küpseta ahjus 135 kraadi juures u 30–50 minutit kuni kreem-brülee võdiseb tarretise sarnaselt – olenevalt vormist ja mõistagi ka ahjust.

Enne serveerimist raputa iga kreem-brülee pinnale 1 tl suhkrut ning karamellista suhkur leeklambiga.

Hõrk magustoit teeb tuju heaks nii oma perel kui ka külalistel!