Toimus juba 12. korda Eesti suurim IKT konverents “Security Day” 2017

Kas Eesti IT vajab päästmist?

Reedel, 8. septembril toimus juba 12. korda Santa Monica Networks poolt korraldatud Eesti suurim IKT konverents “Security Day”. Sellel aastal otsiti vastust küsimusele, kuidas digitaliseeruvas maailmas ellu jääda?

Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liidu president Ivo Suursoo küsis oma ettekandes, kas Eesti majandus vajab päästmist? SKP kasv selle aasta kvartalis võrreldes möödunud aastaga oli rohkem kui 5%. Tööstustoodangu I poolaasta mahukasv oli 11,6%, mis oli euroala kiireim. Ilusad tulemused, kuid kas praegune majanduskasv on jätkusuutlik?

Meie praegust üldist kasvu veab suuresti ehitusturu kasv. Positiivse poole pealt peab välja tooma, et Eesti on e-riigina endiselt tipus – uhkusega saame öelda, et avaliku sektori digitaliseerituses on Eesti riigina maailmas esimesel positsioonil.

Paraku ei ole laialt levinud statistiline teadmine, et erasektori digitaliseerimise poolest on Eesti ELis pigem tagumiste riikide hulgas.

Ivo Suursoo sõnas: “Järeldus on ju selgelt ühene. Sõltumata sellest, kuidas majandus kasvab või milline pidu käib ehituses, IT sektoril on olemas roll, et luua jätkusuutliku majanduskasvu tingimused.”

Ta lisas: “Me peame digitaliseerima Eesti majanduse. Kui me ei muuda Eesti tööstust lähiajal digitaalseks, siis meie majanduse SKP üks suuremaid mootoreid ei ole lähitulevikus enam konkurentsivõimeline.”

Reedesel konverentsil said sõna enam kui 35 esinejat, kogunenud oli üle 500 osaleja.

Ürituse fotod leiab siit: http://bit.do/secdaygallery
Konverentsi peasaali ettekandeid saab järele vaadata siit: http://bit.do/jarelvaatamine
Kõiki konverentsi ettekandeid saab eraldi järele vaadata siin: http://bit.do/2017ettekanded

 

Security Day tuleb taas 2018. aasta sügisel.

Santa Monica Networks on juhtiv IT infrastruktuuri integraatorfirma, millel on lisaks Eestile ka operatsioonid Soomes. Ettevõte on keskendunud ennekõike võrgu-, turva- ja andmekeskuste lahenduste ning nendega seotud kohapealsete professionaalsete tugiteenuste pakkumisele. Santa Monica Networks’i meeskonda kuuluvad oma ala parimad spetsialistid, kes omavad rahvusvaheliste sertifikaatidega kinnitatud tipptasemel kogemusi ja teadmisi. Elisa ja Santa Monica Network Group viisid 20. märtsil 2017 lõpule tehingu, mille tulemusel ostis Elisa Santa Monica Networks Eesti ja Soome äritegevused.

Lisainfo:
Angela Allik
AS Santa Monica Networks turundusjuht
e-mail: angela.allik@smn.ee